•    
    
    • توصیه های عمومی (3)

     -     انشعاب گیری غیرمجاز از شبکه های برق ، ضمن اینکه سرقت محسوب شده و پیگرد قانونی دارد ، می تواند مخاطراتی برای شما و همسایگان شما در پی داشته باشد.

     -    رعایت حریم شبکه های برق در هنگام ساخت و ساز و توسعه ساختمان ها ، موجب جلوگیری از خطرات جانی و مالی می گردد و در صورت عدم رعایت آن امکان تأمین برق نمی باشد.

     -    در کارگاه های ساختمانی و هر مکان دیگری که قرار است از جرثقیل استفاده گردد  ، حریم شبکه های برق را رعایت نمایید.

     -    قبل از انجام هر گونه کار ساختمانی از قبیل نماسازی و نصب ستون و داربست در نزدیکی شبکه های برق با مسئولین برق منطقه خود هماهنگی نمائید.

     -    خودرو های سنگین مثل کامیون و کمپرسی در موقع عبور یا تخلیه بار ممکن است به شبکه برق نزدیک و ایجاد خطر نمایند ، بایستی قبل از هر اقدامی وضعیت شبکه های برق را بررسی نمایند.

     -     نصب آنتن تلویزیون و پایه های فلزی با ارتفاع زیاد در کنار شبکه های برق ، خطرات برق گرفتگی و آتش سوزی را به دنبال دارد.  

     -     کاشتن درختان در زیر شبکه های برق بدون رعایت حریم آنها خلاف مقررات است و خطراتی را در پی خواهد داشت.

     -    صعود کودکان و افراد ناآگاه از تیرهای برق ، ترانسفورماتورهای هوایی به هر منظور که باشد ، خطر سقوط و یا برق گرفتگی را به همراه دارد. در صورت مشاهده جداً از این امر جلوگیری نمایید.

     -    برق خادم خوبی است ، متأسفانه قاتل خوبی نیز هست. لذا بدون اطلاع و لوازم ایمنی کافی از نزدیک شدن به خطوط و تجهیزات برق و دستکاری در لوازم برقی خودداری شود.

     -     از بچه ها مراقبت نمایید که به دریچه باز شده پایه های روشنایی فلزی نزدیک نشده و دستکاری ننمایند ، در صورت مشاهده مراتب را به شماره تلفن 121 اطلاع دهید.

     -        در هوای بارانی و مرطوب ، تنه درختان و تیرهای برق بخصوص تیرهای فلزی را لمس نکنید.

     -    در جاهاییکه تیرهای سیمانی برق روی هم انباشته شده و خطر لغزش تیرها وجود دارد ، بچه ها را محافظت نمایید.

     -    در صورتیکه حفاری جهت کابل برق احداث شده و یا کارگران مشغول به کار هستند مراقبت نمایید تا خطری متوجه شما نباشد.

     -     چنانچه مشاهده نمودید سیم های لخت از روی تیرهای برق به سطح پایین یا زمین افتاده اند ، هرگز به آنها دست نزده ، ضمن اطلاع فوری موضوع به واحد اتفاقات برق یا تلفن 121 ، از نزدیک شدن بچه ها و عابرین به آنها جلوگیری نمایید.

     -    از دستکاری جعبه های انشعاب و باز کردن درب آنها و سایر تجهیزات برقی مثل تابلو های برق ، پایه های فلزی روشنایی ، دریچه ترمینال آنها و امثالهم خودداری نمایید.

     -    در معابر عمومی به علایم هشدار دهنده که روی تابلو های برق و تابلو های سیار که کارگران نصب کرده اند ، توجه نمایید .

     -    هنگام قطع برق ، به منظور جلوگیری از بروز خسارت در هر گونه دستگاه و لوازم ، آنها را از برق بکشید و حتی الامکان تمام کلیدها را در حالت قطع قرار دهید.

     -    در هنگام قطع برق اگر در بررسی های اولیه متوجه شدید که قطع برق تنها مربوط به منزل و یا محل کار شما نبوده و بقیه همسایگان نیز دچار مشکل خاموشی شده اند ، بنابراین در چنین حالتی با پرهیز از هرگونه دستکاری کنتور و یا تأسیسات برق رسانی بلافاصله مراتب را از طریق شماره تلفن 121 به واحد اتفاقات برق اطلاع دهید.

     -    در صورتی که قطع برق فقط مربوط به منزل و یا محل کار شما باشد در آن صورت با احتیاط و رعایت کامل نکات ایمنی نسبت به بررسی کلید و فیوز نصب شده در زیر کنتور اقدام نمایید ، در صورت مشاهده سوختگی فیوز و یا مشکل در عملکرد آن ، و یا در نتیجه بررسی متوجه شدید قطع برق مربوط به قبل از کنتور می باشد ، در این گونه موارد هم با پرهیز از هرگونه دستکاری کنتور و یا انشعاب قبل از کنتور ، مراتب را از طریق شماره تلفن  121 به واحد اتفاقات برق اطلاع دهید.

     -    در صورت مشاهده هر گونه اتفاق غیر منتظره در رابطه با تجهیزات برقی مثل تیر شکستگی ، آتش سوزی در تجهیزات برقی و ... ، مراتب را فورا به واحد اتفاقات برق یا تلفن 121 اطلاع دهید.

مجموع بازدیدها :
297,294
تعداد بازدید امروز :
243
تعداد بازدید دیروز :
267
آخرین به روزرسانی :
1398/05/14 14:33
تعداد کاربران مهمان : 12
تعداد کاربر آنلاین : 0
نشانی: مشهد مقدس - بلوارخیام(جنوبی) - صندوق پستی 1115- 91735
تلفن: 31703-051
نمابر(فکس): 37681066-051
ایمیل:
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع برق شهرستان مشهد می باشد.