•    
    
    • توصیه های عمومی (2)

     -    نصب آنتن تلویزیون و پایه های فلزی با ارتفاع زیاد در کنار شبکه های برق ، خطرات برق گرفتگی و آتش سوزی را به دنبال دارد. 

     -    توجه داشته باشید آب هادی جریان برق است ، هنگام آب پاشی از بکارگیری شلنگ آب در نزدیکی شبکه ها و تجهیزات برقدار جداً خودداری کنید.

     -     کاشتن درختان در زیر شبکه های برق بدون رعایت حریم آنها خلاف مقررات است و خطراتی را در پی خواهد داشت.

     -    هر گونه سیم ، کابل ، تابلو برق در محل کار و زندگی شما ممکن است برقدار باشند. از دست زدن به اینگونه تجهیزات جداً خودداری نموده و همیشه کلیه تأسیسات برق را برقدار تصور نمایید.

     -       هنگام خرید تجهیزات الکتریکی از استاندارد بودن آن مطمئن شوید.

     -    استفاده از ابزار فلزی مانند نردبان فلزی ، چهار پایه فلزی و ... بعنوان زیرپایی هنگام تعویض لامپ ممکن است موجب تشدید برق گرفتگی در صورت تماس دست با هادی برق شود.

     -    جهت جلوگیری از برگشت ولتاژ به شبکه و بروز خطر برق گرفتگی پرسنل فنی شبکه های برق ، در صورت استفاده از ژنراتورهای سیار هنگام قطع برق شبکه حتماً ارتباط برق منزل یا محل کار خود را با شبکه برق به صورت ایمن قطع نمایید.

     -    پیوسته دقت نمایید سیم های برق حتی نوع روپوش دار آن ، تماس به درب و پنجره یا لوله گاز و آب و موارد مشابه نداشته باشد.

     -    زمان انجام تعمیرات در داخل منزل یا مجموعه های ساختمانی تنها به قطع فیوز کنتور اکتفا نکرده بلکه ضمن نصب نوشتار مبنی بر عدم نصب مجدد فیوز ،  هر دو سیم خروجی از کنتور را بی برق نمایید.

     -    در رانندگی و پارک خودرو بخصوص در شب دقت نمائید که به تجهیزات برق از قبیل جعبه انشعاب ، تابلو و تیرهای برق برخورد ننمائید .

     -        لوله های فلزی محافظ کابل جعبه انشعاب و سایر متعلقات تجهیزات برق را هرگز دست نزنید.

     -    اگر افرادی در ارتباط با برق به منزل شما مراجعه می نمایند ، ضمن مراقبت از آنها ، کارت شناسایی در خواست نمائید.

     -    در موقع نصب یا جمع آوری تیر های برق ، ترانس ، که جرثقیل و کارگران مشغول به کار هستند، توجه نمائید هرگز وارد محوطه کار نشوید ، زیرا خطر بازشدن زنجیر و سقوط اشیاء بر روی افراد وجود دارد.

     -    ممکن است بر اثر بی احتیاطی کارگران برق در لحظاتی درب ورودی پست ها و تجهیزات برقی باز باشد. مراقبت نماییدکه بچه ها و بزرگترها داخل پست نشوند و تجهیزات برقی را دست نزنند.

     -    از قرار دادن اشیاء سنگین و برنده بر روی سیم ها و کابل های سیار خودداری نمائید. سیم های سیار را بلافاصله پس از استفاده جمع آوری و در محل مناسب نگهداری نمائید.

     -    برخی لامپ ها تولید حرارت بالا نموده و لذا داغ می شوند ، از قرار دادن اشیاء قابل احتراق در نزدیکی این لامپ ها جداً خودداری نمائید.

     -    از داخل کردن هرگونه جسم فلزی داخل وسایل برق خانگی نظیر توستر ، اجاق برقی ، پریزهای برق و...  جداً خودداری نمائید.

     -    هرگز از آب برای خاموش کردن آتش سوزی های نزدیک تأسیسات و لوازم برقدار بدون قطع برق آنها ، استفاده ننمائید.

     -    تیر های چوبی آغشته به مواد شیمیایی هستند ، اگر تراشه آن در دست بچه ها به دلایل مختلف فرو رود می تواند موجب عفونت گردد ، مراقبت نمایید.

     -    درختانی که درگیر با شبکه هستند بخصوص درختان میوه مثل توت ، بسیار خطرناک هستند لذا مراقب بچه ها و جوانان خود باشید تا از این درختان دوری کرده و بالا نروند .

مجموع بازدیدها :
297,367
تعداد بازدید امروز :
316
تعداد بازدید دیروز :
267
آخرین به روزرسانی :
1398/05/14 14:33
تعداد کاربران مهمان : 9
تعداد کاربر آنلاین : 0
نشانی: مشهد مقدس - بلوارخیام(جنوبی) - صندوق پستی 1115- 91735
تلفن: 31703-051
نمابر(فکس): 37681066-051
ایمیل:
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع برق شهرستان مشهد می باشد.