•    
    
    • توصیه های ایمنی کودکان(2)

      
      
     در خانه ، خیلی از وسایلی که در زندگی به آنها نیاز داریم ، با برق کار می کنند. مثلاً یخچال که غذاها را در آن سرد و سالم نگه می داریم.
     لامپ ها که شب ها اتاق هایمان را روشن می کنند. تلویزیون که فیلم ها و برنامه های گوناگون را نشان می دهد. کولر که تابستان ها خانه هایمان را خنک می کند و خیلی از وسایل دیگر.

      

      

     از طرفی اگر ما روش درست استفاده از انرژی برق و وسایلی که با آن کار می کنند را ندانیم، می تواند برای ما خطرناک باشد.
     برای حفظ سلامتی خود و خانواده تان ، توصیه های ارائه شده را به دقت مطالعه نموده و در کارهای روزمره خود حتماً آنها را رعایت نمایید :
      
     درختانی که از کنار یا داخل آنها شبکه های برق عبور نموده اند ، بسیار خطرناک بوده و می توانند برای افرادی که از آنها بالا می روند ایجاد برقگرفتگی نمایند.
     پس بچه های عزیز ، هرگز از درختان میوه ای که در کنار آنها یا داخل آنها خطوط برق عبور نموده اند ، بالا نروید.
     اجسام فلزی می توانند جریان برق را از خود عبور دهند، و داخل نمودن اشیاء فلزی در وسایل برقی منزل و نیز آشپزخانه می توانند موجب برقگرفتگی شوند ، از اینکار پرهیز نمایید و در صورت لزوم از بزرگترها کمک بگیرید.
     .
     بالارفتن از تیرهای برق ، تابلوها و دیگر تجهیزات برقی بسیارخطرناک است ،احتمال برقگرفتگی و سقوط برای چنین افرادی وجود دارد.
     از اینکار پرهیز نموده و در صورت لزوم از بزرگترها کمک بگیرید.
     همانطور که می دانید آب جریان برق را از خود عبور می دهد و استفاده از وسایل برقی از جمله سشوار در داخل حمام به دلیل وجود رطوبت و امکان عبور جریان برق، بسیار خطرناک است. بچه های عزیز، جداً از اینکار پرهیز نموده و از وسایل برقی در داخل حمام استفاده ننمایید.
     در داخل پست ها و ایستگاه های برق تجهیزاتی نصب هستند که برای افراد معمولی بسیار خطرناک می باشند.
     به همین دلیل اطراف این ایستگاه ها با فنس یا دیوار محصور می گردند.به هیچ عنوان از این فنس ها و دیوارها بالا نرفته و از آن عبور ننمایید.
     در صورت لزوم می توانید از بزرگترها کمک بگیرید.
     اگر کسی دچار برقگرفتگی شود و با جسم برقدار در تماس باشد، چنانچه فرد دیگری که مهارت نداشته و برای کمک به او اقدام کند ، دچار برقگرفتگی می گردد.
     پس بچه های عزیز، در صورت مشاهده چنین حوادثی، به هیچ عنوان به مصدوم نزدیک نشدهو بلافاصله موضوع را بزرگترها و به اورژانس با شماره 115 اطلاع دهید.
مجموع بازدیدها :
297,310
تعداد بازدید امروز :
259
تعداد بازدید دیروز :
267
آخرین به روزرسانی :
1398/05/14 14:33
تعداد کاربران مهمان : 12
تعداد کاربر آنلاین : 0
نشانی: مشهد مقدس - بلوارخیام(جنوبی) - صندوق پستی 1115- 91735
تلفن: 31703-051
نمابر(فکس): 37681066-051
ایمیل:
کلیه حقوق متعلق به شرکت توزیع برق شهرستان مشهد می باشد.